top of page

Відбулися парламентські слухання «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні»


16 листопада відповідно до Постанови Верховної Ради України від 6 вересня 2016 року № 1484-VІІІ відбулися парламентські слухання на тему: «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні».

Під час підготовки заходу депутатами Донецької обласної ради за участю виконавчого апарату обласної ради, міських та районних рад були розроблені та направлені до Верховної Ради України пропозиції до рекомендацій парламентських слухань щодо врегулювання окремих проблем в сфері освіти.

Доповідачем виступила Міністр освіти і науки України Лілія ГРИНЕВИЧ, співдоповідачами були народний депутат України, перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ, Перший віце-президент Національної академії наук України, академік Національної академії наук України Антон НАУМОВЕЦЬ, народний депутат України, перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Василь АМЕЛЬЧЕНКО та інші.

Предметом обговорення стали нагальні проблеми фінансування галузей освіти і науки та пошук шляхів їх вирішення. Зокрема розглядалися: питання дотримання законодавства щодо фінансування освіти і науки в Україні; незадовільний стан фінансування дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти; вкрай низьке фінансування вітчизняної науки, що призводить до руйнації наукових шкіл, скорочення науковців, відтоку молодих спеціалістів і науковців з наукової сфери, у тому числі за кордон; зрив державного замовлення з підготовки науковців в аспірантурі; соціальний статус освітян і науковців, рівень оплати їх праці.

В ході парламентських слухань було визначено основні стратегічні принципи фінансування освіти і науки в України та їх законодавче забезпечення, ключові завдання органів державної влади України, місцевого самоврядування та громадянського суспільства щодо забезпечення ефективного вирішення порушених питань з урахуванням кращого світового досвіду.


bottom of page